lis 14

Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych we współpracy z portalem internetowym GraniceNauki.pl zorganizowało w Krakowie cykl wykładów otwartych „Granice Nauki”. Odbywały się one we wtorkowe wieczory w Winiarni i Winotece „Winoman” (ul. św. Tomasza 7).

Wykłady adresowane były do studentów, licealistów oraz wszystkich zainteresowanych naukami empirycznymi i filozofią. Nie zabrakło tradycyjnych pytań filozoficznych, na które zaproponowane zostały odpowiedzi inspirowane najnowszymi osiągnięciami nauki. Każdy z wykładów dotyczył problemów, które stają się obecnie przedmiotem wytężonych badań albo znajdują się na granicy możliwości metody empirycznej.

Wykład dra Pawła Polaka zatytułowany „Czy w komputerach kryją się problemy filozoficzne?” rozpoczyna się od historycznego wprowadzenia w zagadnienie. Następnie porusza się w nim cztery wybrane problemy filozoficzne związane z komputerami: problem obliczalności, problem informacji, problem sztucznej inteligencji oraz problem tzw. „człowieka Turinga”. Zapraszamy do oglądania!

Więcej informacji:
http://www.granicenauki.pl
http://www.filozofiawnauce.pl
http://copernicuscenter.edu.pl

Autor adminOdpowiedz

Musisz się  zalogować żeby skomentować ten post.